کمپوست پرورش قارچ

کمپوست قارچ دکمه‌ ای از بقایا و مانده حیوانی و گیاهی تشکیل شده و برای این دلیل بستری مناسب برای پرورش قارچ است. مواد معدنی، کربوهیدرات، پروتئین و… موجود در کمپوست به سرعت جذب قارچ می‌شوند و زمینه را برای رشد بیشتر آن فراهم می‌سازند.کمپوست طبیعی و مصنوعی هر کدام ترکیبات مختص به خود را دارند و برای کشت قارچ انتخاب می‌شوند.
کمپوست در واقع همان بستر کلی و اصلی رویش و رشد قارچ است که به صورت کاملا بهداشتی در کارخانه تولید می‌شود و از طریق بسته‌بندی‌های کاملا استریل شده و پلمپ در دسترس مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

بسته‌بندی کمپوست به شکل بلوک بوده و هر کدام ابعاد استاندارد ۶۰ در ۴۰ دارند. مواد غذایی مورد نیاز قارچ از طریق کمپوست تامین می‌شوند؛ به همین دلیل استفاده از آن در پرورش قارچ کاملا ضروری است. این محصول در بسته‌های نایلونی پانچ‌دار ریخته می‌شود؛ به همین دلیل در فرآیند حمل و نقل آسیبی آن را تهدید نخواهد کرد. وزن هر بسته بین ۱۶ تا ۱۸ کیلوگرم است. بعضی شرکت‌ها همراه با کمپوست بذر را هم برای مشتری ارسال می‌کنند. شما با انتخاب کمپوست مناسب  و مرغوب می‌توانید حجم تولید قارچ را به صورت چشمگیری افزایش دهید. قیمت کمپوست ها متناسب با وزنی که دارد مشخص می‌شود.

مزایای کمپوست

استفاده از خاک به صورت مکرر و ورود کودهای شیمیایی به مرور از حاصلخیزی آنها تا حد زیادی کاسته میشود.به علاوه استفاده از کودهای شیمیایی باعث افزایش نیترات شده که یکی از بزرگترین و خطرناک ترین تهدیدها برای سلامتی انسان و طبیعت به شمار می رود. به همین دلیل در سالهای اخیر به استفاده از کودهای ارگانیک و طبیعی از قبیل کمپوست گرایش زیادی پیدا شده است.
وارد شدن این نوع از کود ها به خاک اثرات متعددی را به همراه دارند . برای مثال:

 • افزایش حاصلخیزی خاک به دلیل ورود مواد مغذی و ارگانیک
 • کمک به رشد بهتر و بیشتر گیاهان
 • افزایش نفوذپذیری خاک و فراهم کردن شرایط ایده آل برای ورود هوا و آب به آن
 • بهبود PH خاک
 • پیشگیری از سرمازدگی گیاهان در مناطق سردسیر با کمک به رشد بیشتر آنها
 • افزایش مدت زمان ماندگاری آب در خاک
 • بهبود زهکشی خاک
 • پیشگیری از فرسایش خاک با کاهش سطح نیترات موجود در آن
 • کمتر شدن نیترات تولید شده با کودهای شیمایی و فراهم کردن شرایط  بهتر برای رشد گیاهان و میوه و سبزیجات با ارزش غذایی بالاتر
 • بذر قارچ 
 • بذر قارچ دکمه ای

بهترین نوع کمپوست برای پرورش قارچ

 کمپوست توسط تولید‌کنندگان مختلفی تولید و ارائه میشود که هر کدام مارک مختص به خود را دارند. اگر به دنبال برند خاصی هستید، می‌توانید به راحتی آن را تهیه کنید.

از نظر ساختار و مواد تشکیل دهنده به دو بخش تقسیم می‌شود:

  1. کمپوست طبیعی:

   ترکیبات اصلی این کمپوست را کود اسبی و کلش گندم تشکیل می‌دهد؛ بدین ترتیب کاملا یکنواخت است. مصرف کود اسب باعث شده تا نیاز به ضدعفونی کردن اصولی داشته باشد تا خطر آلودگی و بیمار بستر قارچ را تهدید نکند.

   خرید کمپوست

  2. کمپوست مصنوعی :

   در این کمپوست کلش گندم بیشترین حجم مصرف را دارد و ترکیبات دیگری چون کود مرغی، آب، پودر سنگ و گچ هم استفاده شده است. این نوع مصنوعی در ایران تولید بیشتری دارد.

   بالا رفتن تقاضا در بازار نه تنها زمینه را برای فروش بیشتر کمپوست فراهم میکند بلکه باعث میشود تا حجم تولید هم افزایش پیدا کند.

   1. در مرحله اول کارشناسان قارچ برتر نیاز مشتری را در نظر می‌گیرند و سوالاتی را در این خصوص مطرح می‌کنند. اگر مشتری نیاز به مارک و برند خاصی دارد برندهای خوب و باکیفیت به او پیشنهاد می‌شود. کمپوستی که توسط مصرف‌کننده سفارش داده می‌شود همیشه از نزدیکترین تولید کننده ارسال میشود.
   2. در مرحله بعدی مشتری ظرفیت سالن را مشخص می‌کند تا بتواند طبق آن حجم مناسبی از کمپوست را خریداری کند. کمپوست‌هایی که در سایت قارچ برتر به فروش می‌رسند درون بلوک‌ها بسته‌بندی شده‌اند و هر بلوک سایز و وزن خاصی دارد.
   3. در مرحله آخر فروش سفارش مشتری ثبت شده و هزینه آن از مشتری دریافت می‌گردد. و محصولات طبق آدرس ثبت شده برای مشتری ارسال می‌گردند.سم قارچ 

    تامین کننده‌ کمپوست قارچ

   اگر به دنبال برترین تامین کننده هستید ما به شما فروشگاه قارچ برتر را پیشنهاد می‌کنیم که می‌توانید در آن بهترین مارک‌ها را تهیه کنید. قارچ برتر با ارائه کمپوست‌های باکیفیت توانسته به خوبی رضایت مصرف‌کنندگان را جلب کند. اگر قصد سفارش دارید می‌توانید ابتدا به صورت رایگان مشاوره‌های لازم را دریافت کنید. قیمت و هزینه کمپوست‌های ارائه شده مناسب بوده؛ به همین دلیل مشتری قدرت خرید خواهد داشت و می‌تواند به راحتی نیاز خود را برطرف سازد.
   این مجموعه فروش را با حجم‌های مختلف انجام می‌دهد تا مشتری بتواند بر حسب نیاز و بودجه خود خرید کند.

   خرید کمپوست 

   قارچ برتر با پشتوانه بیش از پانزده سال سابقه در تولید تجهیزات سالن قارچ و فروش مواد اولیه آماده خدمت رسانی به شماست .
   برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید مواد اولیه سالن قارچ و تجهیزات سالن قارچ تماس حاصل نمایید:
   واحد فروش و امور مشتریان:

   09366894686

   09127021828

    02156545904