سم کاربندازیم

سم کاربندازیم که در بازار با نام های دیگری مانند کاربندازول یا باویستین هم در بازار شناخته می شود، به شکل یک پودر خاکستری تا شیری رنگ عرضه می شود که فاقد بو هم می باشد. این قارچ کش همانطور که از نام آن پیداست، برای از بین بردن هاگ و اسپور قارچ ها در گیاهان، محصولات زراعی و باغی و همچنین ضدعفونی کردن خاک پوششی در سالن پرورش قارچ ها مورد استفاده قرار می گیرد. در اصل این قارچ کش آسکومیست ها، بازیدیومیست ها و قارچ ها ناقص و غیره را از بین می برد و اثر بازدارندگی بر رشد میسلیوم های تریکودرما داشته، ولی تاثیری منفی بر رشد قارچ های دکمه ای ندارد. به همین عنوان از آن برای ضدعفونی سالن های پرورش قارچ استفاده می شود.گاها از این قارچ کش برای ضدعفونی بذر پنبه و غلات هم استفاده می شود.

انواع سم پرورش قارچ

مزایای استفاده از سم قارچ کش کاربندازیم

استفاده از سم کاربندازیم در سالن پرورش قارچ و ضدعفونی خاک پوششی فواید های زیادی را برای شما در بر خواهد داشت که ما در این بخش به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

 • افزایش راندمان تولید بخاطر حذف عوامل مزاحم و بیماری‌زا مانند کپک سبز
 • اثرگذاری فوری و سریع این قارچ کش
 • عدم تأثیرات منفی بر پرورش رشد قارچ دکمه ای
 • تأثیرگذاری بر طیف وسیعی از قارچ های رشدکننده در سالن پرورش قارچ

می دانید که همه گیاهان در معرض خطر حمله قارچ ها قرار دارند . سم قارچ کش کاربندازیم یکی از محصولاتی است که در دفع این آفات به شما کمک میکند . در متن پیش رو قصد داریم که این سم را به طور کامل معرفی کنیم. بنابراین با ما تا انتها همراه باشید.

معرفی سم قارچ کش کاربندازیم

قارچ نوعی آفت برای هر گیاه محسوب می شود که به آن ها آسیب میزند. آسیب ناشی از این آفات نباید شما را به نگران کند. این روزها محصولات متنوعی با نام قارچ کش در بازار عرضه می شوند. کافی است که با توجه به بیماری گیاه، محصول مورد نظر را انتخاب کرده و آن را تهیه کنید. در این راستا باید بدانید که قارچ کش کاربندازیم با ویژگی های منحصر به فرد خود عملکر بالایی در دفع قارچ ها نشان داده است. به همین دلیل این سم یکی از بهترین سموم در حوزه سم قارچ کش است. البته در صورتی که بدون آگاهی از این سم استفاده کنید؛ به گیاه خود آسیب خواهیدرساند. به همین دلیل شناخت این محصول در اولویت است. از این رو در ادامه با ما همراه باشید که با این قارچ کش بیشتر آشنا شوید.

ویژگی های سم قارچ کش کاربندازیم

سم کاربندازیم در گروه قارچ کش های بنزوایمیدازول ها قراردارد . این سم اثر فوق العاده ای در محافظت گیاهان از بیماری و درمان آسیب های ناشی از بیماری آن ها دارد. در رابطه با مزایا و فواید این سم باید بدانید که با استفاده از آن خاک های گیاهان ضدعفونی می شود. به شکلی که با ضدعفونی خاک گیاه، از وجود قارچ های بیماری زا در خاک جلوگیری خواهیدکرد. به همین ترتیب از گیاه خود در برابر بسیاری از بیماری ها محافظت می کنید.

سم کاربندازیم

مکانیسم اثر سم قارچ کش کاربندازیم

سم قارچ کش کاربندازیم از سموم سیستمیک حساب میشود. این سم تاثیر فوق العاده زیادی بر پاتوژن های قارچی خطرناک گذاشته و آن ها را از بین می برد. در صورتی که این قارچ کش را بر گیاهان خود سمپاشی کنید؛ گیاهان این سم را از طریق برگ و ریشه جذب می کنند. به صورتی که این سم با جلوگیری از بیوسنتز بتاتوبولین اثر شگفت انگیز خود را آشکار خواهدکرد. باید دانست که این بیوسنتز منجر به اختلال در تقسیم هسته گیاه شده و تاثیرات زیان آوری بر گیاهان وارد می کند.

موارد مصرف سم قارچ کش کاربندازیم

با توجه به ویژگی های این قارچ کش از این سم برای موارد متعددی استفاده می شود که در ادامه برخی از این موارد را ذکر می کنیم:

 • ضدعفونی بذر کاکتوس و بذر گیاهان زینتی؛
 • ضدعفونی انواع خاک؛
 • کنترل بیماری هایی مانند لکه برگی سرکوسپورایی در چغندر قند؛
 • جلوگیری از مرگ گیاهچه؛
 • جلوگیری از پوسیدگی ریشه در گیاهان زینتی؛
 • جلوگیری از فوزاریوم و سپتوریا در غلات؛
 • کنترل رایزوکتونیا در پنبه.

چه زمانی از سم کاربندازیم استفاده کنیم؟

نکته مهمی که باید بدانید، بهترین زمان استفاده از سم کاربندازیم می باشد. در واقع شما باید در زمان خاک دهی از این قارچ کش استفاده نمایید. یعنی روزی که می خواهید خاک را آماده کنید و آن را به بستر کمپوست اضافه نمایید، باید ابتدا این خاک را با قارچ کش کاربندازیم ضدعفونی نمایید.

خرید سم کاربندازیم

قارچ برتر با پشتوانه بیش از پانزده سال سابقه در تولید تجهیزات سالن قارچ با برند سهند هواساز و فروش مواد اولیه آماده
خدمت رسانی به شماست .
برای دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه خرید تجهیزات سالن قارچ و مواد اولیه سالن قارچ تماس حاصل نمایید:
واحد فروش و امور مشتریان:
 02156545923
09127021828

خانهدرباره ماتماس با ما